Українська мова.Чиста чудасія!

Українська мова
Тема:  Чиста чудасія!
Мета:
вдосконалювати читацькі навички учнів; вчити усвідомлювати зміст прочитаного тексту; розвивати мовлення, мислення; виховувати любов і повагу до членів своєї родини.

Хід уроку
I. Організаційний момент
Пролунав і змовк дзвінок,
Усіх покликав на урок.
II. Актуалізація опорних знань
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Росте липа біля Пилипа.    У стоніжок по сто ніжок. Всі сто милися, всі стомилися.
2) Робота над чистомовкою.
Ав-ав-ав — не лови ґав.
Ва-ва-ва — книжка нова.
Ву-ву-ву — вип’ємо каву.
Ув-ув-ув — новину почув.
Во-во-во — намальовано криво.
Ов-ов-ов — накололи дров.
Ив-ив-ив — я квіти полив.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

  1. читання за ролями текст «Сорочаче гніздо».
  2. Відповіді на питання с.45.
  3. Гра «Перекладачі» Перевірка словникових слів с.45.

ІV. Вивчання нового матеріалу

  1. Тема, мета, задачі.
  2. Інформаційна хвилинка

Звичай обманювати в день першого квiтня iснує майже в усiх країнах Європи й Азiї. Ще стародавнi римляни святкували 17 лютого «свято глупцiв». Наприклад, традицiя розiграшу в Схiднiй Індiї iснує дуже давно, але вiдбувається це 31 березня. У Росiї першоквiтневi розiграшi беруть початок  у Петербурзi за часiв правлiння Петра І.

Традицiя живе й досi. Весняні примхи погоди люди старалися згладити невинними жартами та розiграшами.

  1. Читання вірша вчителем
  • Що автор переплутав у вірші?
  1. Читання про себе, колективно, рядами
  2. Конкурс . Виразне читання вірша.
  3. Фізкультхвилинка.
  4. Загадки

 

  1. Ця техніка непроста,

Багатьом допомага.

Може швидко рахувати

Та малюнки малювати.

Про цікаве розказати,

Складний текст перекладати,

Різні фільми показати,

Гарну пісню заспівати.

 

  1. Миша на столику живе.

Крупи миша та не гризе,

Водить стрілку курсору

По екрану монітора. (Комп’ютерна миша.)

 

 

  1. Є багато різних кнопок

І струнка статура.

Відгадайте, діти, що це? Це… (клавіатура)

 

  1. Ось на нім комп’ютер пише

І малює без зупинки

Найцікавіші картинки

А влаштовує цей хор

Чарівник наш — ……(монітор)

 

  1. Ось я кнопку натискаю

І папір вже заправляю.

Він друкує без зупинки

Вірші, пісні і картинки

І швидкий він, наче спринтер

Відгадайте, що це …(принтер)

 

 

  1. Читання тексту вчителем «Веселий комп’ютер»

9.Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.

  1. Вибіркове читання: Куди попали Мурчик і Жмурчик?

— Про яку мишку вони розмовляли?

— Що робили Мурчик  і Жмурчик?

  1. Читання ланцюжком. Поміркуйте, за що подякувола мама Жмурчика.
  2. 12. Письмова робота:

Каліграфічна хвилинка: Гг. Га гу гі ги га го

Письмо скоромовки  з пам’яті  с. 46

Гра «Поміркуй, чому так кажуть».

Як кіт наплакав.           Намотати на вуса.             Купити кота у мішку.

Не чув землі під ногами.

Підсумок уроку. Рефлексія.

Домашнє завдання с. 46 -47 читати і відповідати на питання.