Українська мова
Тема: Лісове озеро взимку. Р. м. З’єднання частини речень за змістом тексту.
Мета: Вчитись читати та аналізувати твори. Розвивати навички читання, переказу, вміння спілкуватися. Виховувати уявлення про турботи лісових і річкових мешканців узимку, навчити піклуватися про живу природу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Я — маленька чудова сніжинка. Я спускаюся на землю разом зі своїми сестричками у чудовому, чарівному зимовому таночку. Я дуже хочу потрапити до вас на урок і послухати ваші розповіді про мою бабусю зиму, читання цікавих творів про неї.
Я лечу до вас, мої любі!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Узагальнююча бесіда
—Які твори ви читали, готуючись до уроку?
—Хто їх автор?
—Яка основна думка твору?
—Зачитайте твір Г.Скрибицького
—Стисло перекажіть прочитаний вами твір. Що можна побачити за вікном у січні?
- Скоромовка
Біла ковдра землю вкрила,
А озера – біла крига.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Зима…Велична, горда, замріяна, тиха. Вона дарує нам насолоду від чистоти і спокою. Холодна красуня зачарувала весь світ, приспала його до весни. Казковий сон природи! Як ви думаєте, про що ми читатимемо сьогодні?
ІV. Ознайомлення з творами шляхом їх читання в класі
1.Робота над твором А.Давидова «Лісове озеро»
- Словникова робота (ополонка,кисень)
- Запитання до дітей.
— В яку пору року відбувалися описані події?
— Куди зібрався йти батько з сином?
— Чому батько не взяв з собою вудку?
— Навіщо він взяв з собою льодоруб?
— Що найдужче вразило Ігоря на озері?
— Для чого тато прорубував великі ополонки?
— Що сталося б з рибою, якби тато з Ігорем не зробили цих ополонок?
4.Письмова робота.
1)Каліграфічна хвилинка: Мм, ма, мо мі ми ам ом ім им
2) Списування с. 13 ( списати з тексту виділене речення)
- Р. м. Складіть невеличку розповідь про прихід зими, використовуючи частини речень.
Ставки й ріки заметені снігом
Поля і ліси закуті кригою
О восьмій сонечко сходить
На дев’яту ще темно.
- Підсумок уроку
— Що нового ви дізналися на уроці?
— Яка назва теми?
— Який твір ми читали? Хто його автор?
Навіщо Ігор з татком рубали ополонки?
а) Щоб дати рибам кисень;
б) щоб наловити риби;
в) щоб тренувати м’язи.