Українська мова.Що краще за все гріє

Українська мова

Тема: Що краще за все гріє

Мета. Розширювати знання дітей про казку як вид усної народної творчості, ознайомити з віршем  народною казкою.

Розвивати уміння відтворювати зміст прочитаного, спонукати до творчості. Виховувати повагу до народних традицій та народної творчості.

.Основні поняття уроку: казка, народна творчість, народна казка, «з вуст у вуста», казки про тварин.

Очікувані результати: учні оволодіють поняттям «народна казка», удосконалять навички читання, познайомляться з народними , будуть вміти інсценізувати народні казки, працювати в групах, будуть прагнути до творчості.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

 

Дзвоник лунає,

На урок скликає.

Будемо читати,

Старанно працювати.

Ще й до казочки у гості

Треба завітати.

 

  • Мовленнєва гімнастика. Артикуляційна вправа «Добавляночка».

ок-ок-ок в нас казковий… (урок)

ки-ки-ки ми читаємо… (казки)

  1. Перевірка домашнього завдання
  • Читання тексту «Як Оленка хотіла весну наблизити»
  • Відповіді на питання с. 15.
  1. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
  • Хвилинка ерудита. Робота за тлумачним словником (казка).

Казка – художній твір про вигадані події, вигаданих осіб, іноді з участю фантастичних сил.

  • Робота над прислів’ям.

Складіть прислів’я з поданих слів (просто, а, ній, в, Казка, багато, мовить, розуму).

Казка мовить просто, а розуму в ній багато.

  1. Вивчання нового матеріалу
  • Розповідь учителя.

Колись давно, коли ще не було писемності, люди не могли записувати казки, які чули з дитинства від матері, бабусі, дідуся. Такі твори передавалися із вуст у вуста; від неньки до дитини, від дідусів до онуків-правнуків. А коли люди навчилися писати, то стали казки записувати, але ж їх склали ще наші пращури. Такі казки називаються народними. Тому в одній і тій казці, записаній різними людьми, траплялися деякі зміни в тексті та основний зміст зберігся.

  • Робота з скоромовкою

 

Прибігла мишка до Мишка:

  • Позич горіхів півмішка!

Мишко всміхається до мишки:

  • А принеси медку півмиски!

 

  • Читання казки вчителем
  • Словникова робота : багаття, кишеня, вистачить, кроки, діжечка, ковінька.
  • Читання про себе, ланцюжком, частинами, за особами.
  • Бесіда за змістом
  • Хто прийшов до вогнища? Які гостинці приніс? Що краще всього гріє?

6.Письмова робота

Каліграфічна хвилинка: Шш.Щщ. ши ша щі ща шу щу шо що

Списування с.17.

7.Підсумок уроку.

Домашнє завдання  с. 16 -17 читати, відповідати на питання.